Światowy Dzień Tańca 2014, School Dance 2014 -zadania projektowe, zajęcia Zumby

Już od poniedziałku w naszej szkole tańczymy i cieszymy się Światowym Dniem Tańca 2014, który w tym roku obchodzony jest przez międzynarodową społeczność 29 kwietnia. Z tej okazji oraz w związku z konkursem School Dance 2014 wykonywaliśmy zadania projektowe. Uczniowie:
  • tworzyli plakaty z wykorzystaniem technologi informacyjnej w Glogsterze, 
  • tańczyli taniec kowbojski.
Prócz tego uczestniczyli w zajęciach Zumby, prezentowali własne układy taneczne, oraz uczestniczyli w tańcach podczas spektaklu teatru Art-Re. Ich aktywność została zarejestrowana z pomocą kamery i będzie stanowiła przedmiot konkursu. Dzisiejszy dzień przyniósł nam wiele radości.

Goście w szkole

Choć aktorzy teatru Art-Re z Krakowa zaglądają do nas dość często, to zawsze są mocno oczekiwani zarówno przez młodzież i dzieci jak również przez dorosłych pracowników naszej szkoły. Piękne baśnie, mądre przesłania, nauka oraz wspólne przeżywanie jednoczą nas wszystkich. Dziś uczniom naszej szkoły i wspólnemu oglądaniu baśni "Piękna i Bestia", zabawom, śpiewom i tańcom towarzyszyli podopieczni punktu przedszkolnego zorganizowanego w remizie strażackiej w Szczukowicach, który działa pod SP w Górkach Szczukowskich. Ponadto przedszkolaki zdobyły kilka informacji o zawodzie aktora, uczestniczyły w konkursie, w którym nagrodą były cukierki, tańczyły i odpowiadały na pytania uczestnicząc w interaktywnym przedstawieniu zorganizowanym przez profesjonalistów w swoim fachu. Czekamy na kolejne takie spotkania.

Światowy Dzień Ziemi - akademia


Dziś 28 kwietnia 2014 r. miało miejsce przedstawienie z okazji Światowego Dnia Ziemi 2014. Pod opieką pani Renaty Tatar-Czerwiak uczniowie z piątej i szóstej klasy przekazali wiadomości w teleekspresowym skrócie, pokazali ekologiczną modę i recytowali wiersz. Rady o zdrowej diecie zapadły w pamięć superbohaterowi podobnie jak nam wszystkim. Oto foto:

Tak radzą sobie absolwenci naszej szkoły

Zdobywają wysoko punktowane miejsca w zawodach sportowych. Osiągają sukcesy w nauce. Prezentują wysoki poziom naszej szkoły nawet wówczas, gdy opuszczą naszą placówkę. Na zdjęciu Piotr, Karol i Dominik - absolwenci Szkoły Podstawowej w Górkach Szczukowskich podczas uroczystości wręczania medali po turnieju sportowym w Jaworzni. Chłopcy zagrali tam w ping-ponga. Jesteśmy z was dumni.

Ile kosztuje bezpłatna szkoła?

Rodzice, którzy posyłają dzieci do niektórych szkół państwowych, ponoszą duże dodatkowe koszty „bezpłatnej edukacji”. Oprócz książek, zeszytów i stroju na WF, istnieją też „nieobowiązkowe” składki, których wielkość może wynosić nawet kilkaset złotych. - czytaj artykuł na wp.pl  Drodzy rodzice uczniów SP w Górkach Szczukowskich! Zobaczcie za co i w jakiej wysokości są pobierane opłaty w bezpłatnych szkołach w Polsce. Zachęcam wypowiedzcie się na temat składek w SP w Górkach Szczukowskich wypełniając ankietę dla rodziców ankieta GWO. Czytając pytania sami oceńcie czy nasza szkoła jest "droga". Na zdjęciu uczniowie pracujący na dodatkowych płatnych pomocach multimedialnych z matematyki - Matlandia (zamiast zeszytów ćwiczeń).

Konkurs wiedzy o papieżu Janie Pawle II

Przeżywając kanonizację Jana Pawła II opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - panie Barbara Salawa i Beata Malicka we współpracy z nauczycielem katechetą Agnieszką Lubczyńską zorganizowały szkolny konkurs wiedzy o papieżu Polaku. Wydarzenie odbyło się 25 kwietnia 2014 r. i miało bardzo uroczysty charakter. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV - VI naszej szkoły. Wyniki poznaliśmy tego samego dnia. Celem konkursu było podtrzymywanie pamięci o Janie Pawle II. Konkurs wiedzy skierowany był do uczniów, ponieważ wiemy, że Jan Paweł II stawiał właśnie na młodych ludzi "Wy jesteście nadzieją Kościoła". Miał być motywacją do szukania wzorców postępowania w życiu.

Sprzątanie świata - Prezent dla naszej planety na Dzień Ziemi 2014

Zachęceni propozycją Fundacji Nasza Ziemia wysprzątania świata wyruszyliśmy na sprzątanie naszej okolicy. W akcji przygotowanej przez panią Renatę Tatar-Czerwiak, a przeprowadzonej we czwartek 24 kwietnia 2014 r. uczestniczyli wszyscy uczniowie i wychowankowie naszej szkoły. Także absolwenci włączyli się w działania proekologiczne i sprzątali z nami teren boiska. Wczorajsza aura sprzyjała pobytowi na świeżym powietrzu. Wykorzystaliśmy ten czas dodatkowo na relaks poza murami szkoły.

Rady na Śmigus Dyngus

Lany Poniedziałek jest tym dniem, który dzieci i młodzież najbardziej lubi w świętach wielkanocnych. Oprócz dobrej zabawy, zwyczaj ten ma znaczenie symboliczne: wiąże się ze zmywaniem grzechów i nieczystości. Kiedyś uważano, że oblewanie się wodą ma zapobiec różnorodnym chorobom. W tym dniu szczególnym obiektem zainteresowania są wszystkie dziewczyny. Pamiętajmy jednak, że za chuligańskie polewanie wodą przechodniów w lejek może grozić nawet 500 złotych mandatu. Policja apeluje, by w kultywowaniu tradycji zachować umiar. Rada dla aktywnych w Poniedziałek Wielkanocny: nie należy polewać wodą brudną lub pod zbyt dużym ciśnieniem. Tradycyjne polewanie może skończyć się urazem oka. Polewajmy się czystą wodą, omijając twarz i oczy. Co roku ofiar śmigusa-dyngusa jest w izbie przyjęć sporo i lekarze mają ręce pełne roboty, szczególnie przy sprzyjającej pogodzie. Tradycyjnie w drugi dzień świąt większa część Polski objęta jest opadami atmosferycznymi - leje z nieba. 

Życzenia wielkanocne

Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 17 do 22 kwietnia 2014 r. Jest to czas przeznaczony na kultywowanie tradycji najważniejszego święta chrześcijańskiego upamiętniającego Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Czas ten przeznaczony jest także na przebywanie w rodzinnym gronie.
Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni
składają wszystkim życzenia WESOŁYCH ŚWIĄT.

Wielkanocne śniadanie

Zgodnie z tradycją Świąt Wielkiej Nocy w środowy poranek 16 kwietnia 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków zasiadły do śniadania. Przypominanie o polskich zwyczajach świątecznych wpisane jest w naukę w naszej szkole. Dzisiejsze śniadanie odbyło się w nawiązaniu do tego, które zwyczajowo celebrujemy w gronie rodzinnym w niedzielę wielkanocną. Wspólne z wychowawcą Magdaleną Jęczmińską dzieci przystroiły stół: obrusem, wykonanymi wcześniej kurczakami i żywymi wiosennymi kwiatami. Było to śniadanie inne niż zwykle, jego uroczysty charakter podkreśliły zwyczaje wielkanocne: życzenia, dzielenie się jajeczkiem i kosztowanie świątecznych specjałów. Na stole nie zabrakło mazurka, czekoladowych jajeczek, rzeżuchy. Uwieńczeniem posiłku był wspólny śpiew. "Wieziemy tu kogucika" rozbrzmiewało wesoło jeszcze długo w uszach.

Nowe informacje na temat darmowego podręcznika

Pierwsza część darmowego podręcznika dla uczniów klasy pierwszej już gotowa. Na konferencji prasowej 15 kwietnia 2014 minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska przedstawiła pierwszą część darmowego podręcznika dla uczniów klasy pierwszej w formie wydrukowanej książki. MEN zakłada, że darmowy podręcznik ma być dostępny w szkołach od roku szkolnego 2014/2015 oraz że na początku skorzystają z niego jedynie pierwszaki z podstawówki, a w kolejnych latach pisane będą książki dla innych klas. Do 2017 r. podręczniki z tej serii mają trafić do wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Ponadto rządowy projekt zakłada, że właścicielami książek będą szkoły, które wypożyczą je uczniom na określony czas. Wynika z tego, że nie będzie tam elementów, które uniemożliwiłyby dzieciom z kolejnych roczników naukę z podręcznika, którego tytuł brzmi "Nasz elementarz" (naklejki, miejsce na zapisywanie).

Konkurs "Wielkanocne Tradycje"

We wtorek 15 kwietnia 2014 r. uczennice odebrały nagrody, które zdobyły podczas gminnego konkursu "Wielkanocne Tradycje". Imprezę zaplanował i przeprowadził BCK Piekoszów. Cieszyła się ona sporym zainteresowaniem na co wskazuje duża liczba kart i stroików, które wpłynęły na konkurs. Prace oceniane były w kategoriach wiekowych. Nagrodzona została 4 uczestników -uczniów z naszej szkoły.

Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego "Wielkanocna kartka świąteczna"

We wtorek 15 kwietnia 2014 roku w sali nr 7 Szkoły Podstawowej w Górkach Szczukowskich odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Wielkanocna kartka świąteczna”. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Mogli brać w nim udział uczniowie uczęszczający do klas 1-6 oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Konkurs cieszył się niezwykłą popularnością i rozstrzygnięty został w dwóch kategoriach wiekowych. Wzięła w nim udział znaczna część uczniów. Panie Beata Malicka oraz Barbara Salawa uroczyście wręczyły nagrody wszystkim uczestnikom konkursu. Także dziś uczniowie sprawili niespodziankę nauczycielom i złożyli świąteczne życzenia, które wpisane były w własnoręcznie przez nich wykonane wielkanocne kartki świąteczne stanowiące przedmiot konkursu.

Udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym

W piątek 11 kwietnia 2014 r. wysłaliśmy do Piekoszowa ekipę najlepszych naszych humanistek na XIV Gminny Konkurs Ortograficzny. W zawodach brały udział trzy uczennice z SP w Górkach Szczukowskich - dziewczynki z klas drugiej, trzeciej i piątej: dwie Zuzie i Magdalena, które pojechały na zawody do szkoły w Piekoszowie pod opieką nauczyciela języka polskiego pani Agnieszki Niebylickiej. Dziękujemy pani Agnieszce, za wkład pracy poczyniony w przygotowania do konkursu.

10 kwietnia 214 r. Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM

Dzisiejszy dzień minął w naszej szkole pod hasłem "Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM". Jest to sprawdzian, który kończy pierwszy etap edukacji i organizuje się go jako podsumowanie działań dydaktycznych. Z jego wyników otrzymamy informacje o pracy szkoły, nauczycieli i uczniów. Przebieg dzisiejszych działań był od dawna zaplanowany i zawierał w sobie między innymi: przygotowanie do sprawdzianu, oglądanie filmu terapeutycznego, pisanie sprawdzianu z języka polskiego, a po upływie 15 min. przerwy z matematyki. Teraz czekamy już tylko na wyniki

Dzień mody

Z inicjatywy uczennic w naszej szkole zorganizowano pokaz mody. Wydarzenie miało miejsce na świetlicy wiejskiej 9 kwietnia 2014 r. Na wybiegu dwie modelki prezentowały kolekcję strojów wiosennych wykonanych lub skomponowanych przez zespół z szóstej klasy. Nad aranżacją pokazu mody czuwała pani Maria Stolarska - wychowawca świetlicy. Projektantki zajęły się także oprawą muzyczną pokazu oraz opisami strojów, które zgromadzonej tłumnie publiczności odczytały prezenterki. W przebieralni modelkom pomagały asystentki. Wszystkie dziewczyny miały dziś swój debiut w modelingu. Z jakim rezultatem udało się dzisiejsze szkolne wydarzenie można zobaczyć oglądając zdjęcia. Drodzy rodzice! Wasze dzieci zostały zainspirowane dzisiejszym pokazem mody. Być może ich twórcze prace nad własnym strojem i wyglądem będą miały swój ciąg dalszy w domu?

Kartki wielkanocne

Wiele sklepów internetowych poleca zakup ręcznie robionych kartek świątecznych. Równie duża ilość witryn promuje samodzielne ich wykonanie. W szkołach urządza się kiermasze, podczas których rodzice mają możliwość nabyć prace uczniów. Także u nas wydarzenia kręcą się wokół ozdób wykonywanych ręcznie, a związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Dziś prezentujemy kartki samodzielnie zrobione przez sześciolatki z naszej szkoły. Kwiecień 2014 r.

Wieziemy nasze palmy na konkurs

Potrzeba było aż 500 bibułowych kwiatów, aby móc zrobić nasze palmy.  Powstały one podczas zajęć na świetlicy wiejskiej GOK Piekoszów w naszej szkole. Tworzyli je młodsi i starsi mieszkańcy miejscowości Szczukowice i Górki Szczukowskie: uczniowie naszej szkoły, jej absolwenci i rodzice uczniów. Dziś prace zostały spakowane  i zawiezione na konkurs. Kwiecień 2014 r.

Koszyczki wielkanocne tworzyła klasa trzecia

Także trzecia klasa włączyła się w wykonywanie wielkanocnych ozdób na świąteczny stół. Tematem ich pracy był koszyczek.

Malowanie jajek wielkanocnych

Przedświąteczne warsztaty malowania pisanek urządziła dla swoich wychowanków w środę 9 kwietnia 2014 r. pani Anna Zagnińska. Twórcza praca dała wiele radości uczestnikom zabawy. Było radośnie i kolorowo! „Twórczy bałagan” raczej nikomu nie przeszkadzał. Przy okazji zajęć dzieci wysłuchały opowieści o tradycjach i zwyczajach świątecznych.

Gliniane zajączki - dekoracje na świąteczny stół

W kwietniu 2014 r. dekoracje na świąteczny stół tworzyły w prezencie dla swoich rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego pięciolatków. Dzieci z grupy pani Ani czynnie uczestniczyły w przygotowaniu ozdób na wielkanocny stół. Spod ich zręcznych paluszków wykicała cała rzesza przepięknych zajączków. Z wielką radością informujemy, że wszystkie uszate arcydzieła znajdą swoje miejsce w domach dzieci. Już nie możemy się doczekać kolejnych zabaw z gliną. Jesteśmy chętni do pracy. Może jeszcze coś żółtego lub "rozbeczanego" do nas przydrepcze.. :)

Co jeszcze czeka nas w kwietniu 2014 r.

9 kwietnia 214 r. Pokaz mody wiosennej
9 kwietnia 214 r. Malowanie jajek wielkanocnych
10 kwietnia 214 r. godz. 9.00 Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM
10 kwietnia 214 r. godz. 15.00-19.00 GOK Piekoszów zaprasza na świetlicę wiejską w Górkach Szczukowskich na "Dzień pisanki"
14 kwietnia 2014 r. Wycieczka do lasu
15 kwietnia 2014 r. Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego "Wielkanocna kartka świąteczna"
15 kwietnia 2014 r. Niespodzianka dla nauczycieli: Wielkanocna kartka świąteczna
17-22 kwietnia 2014 r. - Wiosenna przerwa świąteczna
24 kwietnia 2014 r.  Dzień Ziemi
29 kwietnia 214 r. Wycieczka do Muzeum Bajki w Pacanowie
29 kwietnia 214 r. Międzynarodowy Dzień Tańca
29 kwietnia 214 r. Występ Teatru Art-Re "Piękna i Bestia"

Nasza szkoła nie weszła do programu Cyfrowa Szkoła, teraz komentuje się sens tej inwestycji

Nasza szkoła nie otrzymała wsparcia w postaci komputerów i szkoleń dla nauczycieli w ramach programu Cyfrowa Szkoła. Wniosek utknął gdzieś w urzędach. Wymogi ministerialne o 1 komputerze dla jednego ucznia pomogli nam zrealizować dobrzy ludzie. Uczniowie naszej szkoły pracują siedząc pojedynczo przy stanowiskach komputerowych. Dziś zgodnie z treściami podręcznikowymi klasa V tworzyła filmy ze zdjęć w Windows Movie Maker, nieco wcześniej posługiwali się PhotoFiltre w celu obróbki zdjęć, klasa IV tworzy na Logomocji... Uczniowie na matematyce korzystają z programów do nauki... Komputery służą nam do nauki, rozrywki, rozwijania zainteresowań, komunikowania się ze sobą. ...są niezbędne na co dzień. „Choć wydano ok. 50 mln zł na sprzęt dla 399 podstawówek i przeszkolono ponad 4 tys. nauczycieli, to nie bardzo wiadomo, jakie korzyści ta inwestycja przyniosła.”  Czytaj cały artykuł w Gazecie Prawnej

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor, Uczniowie oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Górkach Szczukowskich
składają serdeczne podziękowania

WSZYSTKIM SPONSOROM:
Panu Krzysztofowi Klimkowi
Panu Rafałowi Gwiazda
A szczególnie Tym, którzy życzyli sobie pozostać anonimowymi Darczyńcami

Gminny Konkurs Piosenki dla Przedszkolaka

Dzień 4 kwietnia 2014 r. obchodzony był w naszej szkole bardzo uroczyście. W słoneczne, piątkowe przedpołudnie mieliśmy przyjemność po raz kolejny spotkać się podczas Gminnego Konkursu Piosenki dla Przedszkolaka. Hasłem przewodnim wydarzenia było zawołanie: „ZDROWO JEMY I ŻYJEMY – EKOLOGIA DLA DZIECI”. Konkurs zorganizowały oraz poprowadziły: Magdalena Jęczmińska oraz Małgorzata Kozieł. Dzisiejsze wydarzenie umiliły nam pięknym śpiewem dzieci, swym występem zespół muzyczno-wokalny Wincentowianie oraz uczniowie klas 4-6 przedstawieniem teatralnym. Grono Jury uświetnili swoją obecnością: • Kierownik Referatu Oświaty w Gminie Piekoszów pan Mirosław Kowalski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej pan Andrzej Paździerz, Przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej pan Łukasz Fronk, Przedstawiciel firmy Bio-Med pan Bogusław Pancerz, Właścicielka firmy DANA pani Danuta Jarczak, Dyrektor SP w Górkach Szczukowskich pani Jolanta Kokosza. Gorąco dziękujemy sponsorom naszego konkursu. Są nimi: • Gminna Komisja do Spraw rozwiązywania Problemów alkoholowych • Firma DANA • Spółka BIO-MED • Ośrodek zdrowia w Piekoszowie • Piekarnia Tomasz Majka z Piekoszowa • Rodzice uczniów naszej szkoły.

Zespół Pieśni i Tańca Wincentowianie umilił nam czas konkursu

W grupie "Wincentowianie" panuje prawdziwie rodzinna atmosfera. Zaobserwowaliśmy relacje panujące w gronie podczas ich piątkowego występu w naszej szkole. W zespole aktywnie działają: śpiewają i tańczą cztery małżeństwa. Pani Alina Buczyńska, która jest prezesem grupy zadecydowała wraz z całym zespołem o przyjęciu zaproszenia na dzisiejszą uroczystość, która odbyła się w piątek 04.04.2014 r. W występie wzięła udział między innymi pani Halina Czechowicz, która jest autorką tekstów większości piosenek przez nich wykonywanych. Mąż pani Haliny - Eugeniusz gra w zespole na akordeonie i wspiera ją w twórczości. Dziękujemy „Wincentowianom”, którzy od początku swego istnienia zdobywają laury na wielu konkursach i przeglądach za ich uczestnictwo w dzisiejszych wydarzeniach. 

Legenda o zamku z Podzamcza Piekoszowskiego

Tajemnicze, owiane legendą ruiny zamku w Podzamczu Piekoszowskim zainspirowały nauczycieli naszej szkoły do napisania sztuki teatralnej o ich właścicielach, biskupie Zadziku i wydarzeniach z tamtych lat. Sztuka miała swą premierę podczas XIV Międzygminnego Festiwalu Teatralnego. Dziś 4 kwietnia 2014 r. uczniowie klas 4-6 uświetnili swym występem Gminny Konkurs Piosenki dla Przedszkolaka, którego organizatorem jest nasza placówka. Zobacz

Konkurs plastyczny "Wielkanocna kartka świąteczna"


 Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać kartkę świąteczną dowolną techniką oraz złożyć ją do 14 kwietnia do opiekuna SU pani Beaty Malickiej. Prace należy wykonywać indywidualnie. Kartki świąteczne mogą zawierać gotowe elementy (np suche kwiaty). Prace nie powinny zawierać życzeń. W dniu rozstrzygnięcia konkursu, uczniowie podarują je nauczycielom z naszej szkoły.

Jak zważyć słonia?

Dziś w pierwszy czwartek kwietnia 2014 r. uczniowie klasy 4 i 5 podczas zajęć dodatkowych wynikających z Karty Nauczyciela czytali baśnie chińskie, rozwiązywali zagadki logiczne wplecione w opowiadania oraz rysowali ilustracje do tekstu. Dzisiejsze zadania związane były z realizacją szkolnego projektu edukacyjnego "Jak zważyć słonia?". Cele: popularyzowanie logicznego myślenia; rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów; wdrażanie uczniów do samodzielnego, twórczego myślenia; promocja czytelnictwa. Projekt powstał w nawiązaniu do tematyki opowiadania "Co dwie głowy, to nie jedna", które tworzyli nasi szóstoklasiści podczas wtorkowych egzaminów. 

Sprawdzian szóstoklasisty

Ostatni próbny sprawdzian, który nasi uczniowie pisali miesiąc temu uplasował szkołę w czwartym staninie. Dziś, w słoneczne przedpołudnie pierwszego kwietnia 2014 r. nasi uczniowie walczyli o punkty z czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce podczas sprawdzianu organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Rok 2014 to ostatni rok, w którym zadania zostały podzielone na takie umiejętności (standardy). Jak sobie poradzili i jak trudny okazał się sprawdzian dla uczniów z całej Polski wiadomo będzie na przełomie maja i czerwca. Podczas najbliższych zajęć informatyki uczniowie otrzymają kody dostępów do platformy z wynikami CKE. Skorzystają z nich już wkrótce - sprawdzą w ten sposób swoje wyniki.

Trzymamy kciuki za szóstoklasistów

Rekolekcje wielkopostne 30 marca - 01 kwietnia 2014 r.

W  Parafii Szczukowice odbędą się rekolekcje wielkopostne.
Niedziela 30 marca 2014 r.      godzina 12.00 - Msza Święta z udziałem dzieci
Poniedziałek 31 marca 2014 r. godzina 10.45 - Spowiedź dla uczniów klas III-VI
                                                godzina 11.30 - Msza Święta z udziałem dzieci
Wtorek 01 kwietnia 2014 r.     godzina 11.30 - Msza Święta z udziałem dzieci

Zuzia podczas finału Konkursu Biblijnego


Dnia 29 marca w sobotnie, wiosenne przedpołudnie 2014 r. Zuzia uczestniczyła w finale diecezjalnym Konkursu Biblijnego, który od wielu lat organizowany jest przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Celem organizowania konkursu było między innymi: zachęcenie dzieci i młodzieży do pogłębienia znajomości Pisma Świętego i propagowanie wartości moralno-etycznych wpisanych w Biblii. Dyplom finalisty Zuzia odebrała z rąk świętokrzyskiego wicekuratora oświaty Grzegorza Bienia. Lista laureatów konkursu oraz wyniki zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2014 r.

Pierwsze miejsce na Festiwalu Teatralnym pod patronatem UJK w Kielcach

Dzisiejsza impreza kulturalna odbyła się w GOK Piekoszów i miała na celu prezentację widowisk teatralnych. Zaplanowano ją tak, że przybrała formę konkursu. Do udziału naszej szkoły w dzisiejszym wydarzeniu przyczynili się uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele, którzy pracowali bez wytchnienia na rzecz szkoły. Ponad miesiąc trwały przygotowania do Festiwalu Teatralnego zaplanowanego na środę, 26 marca 2014 r. Na tę okazję szyto stroje, tworzono dekoracje, napisano sztukę... Do takiego poświęcenia swoją postawą zachęciła wszystkich pani katechetka Agnieszka Lubczyńska oraz nauczyciele wychowawcy: Agnieszka Niebylicka oraz Sławomir Skrobot. Nasi młodzi aktorzy przedstawiali legendę o zamku z Podzamcza Piekoszowskiego. Zaangażowanie wszystkich przyczyniło się do zdobycia przez naszą szkołę pierwszego miejsca w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI.

Trzecioklasistki na basenie

Poniedziałkowe oraz środowe zajęcia dla uczniów klas trzecich gminy Piekoszów odbywają się na basenie w ramach projektu "Umiem pływać" pod okiem instruktorów: p. Grzegorza Opary i Marcina Śladkowskiego posiadających uprawnienia instruktora pływania. Pod ich czujnym okiem nasze dzielne dziewczyny nabywają nowe umiejętności, integrują się z rówieśnikami z gminy, bawią się. Zajęcia na basenie są polecane przez specjalistów ze względu na kształtowanie się prawidłowej postawy, wykonywanie ćwiczeń rozciągających i relaksujących w wodzie, usportowienie dzieci... Dziękujemy sponsorowi, organizatorom, inicjatorom i opiekunom tak wspaniałej rozrywki.

Podczas Targów Edukacji uczestniczyliśmy w warsztatach INNOBUS

Na warsztatach INNOBUSa 26 marca 2014 r. uczniowie klas 4-6 naszej szkoły uczestniczyli w niezwykle interesujących eksperymentach fizyko-chemicznych przygotowanych przez Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz uczestniczyli w pokazie naukowym z robotyki. Zatem: lśniło, "wybuchało", kipiało... eksperymentowaliśmy. Słuchaliśmy i oglądaliśmy, gdy roboty prezentowały swoje możliwości. Zajęcia okraszone były świetnym humorem prowadzącego i odpowiednim podejściem do dzieci. Z Targów Edukacji uczniowie wrócili do szkoły, gdzie podczas zajęć w pracowni komputerowej rozwijali swoje zainteresowania programując na komputerze.

Oddziały przedszkolne i klasa III podczas Targów Edukacji

We czwartek na Targach Edukacji w Kielcach bawiły się pięciolatki, sześciolatki oraz trzecioklasiści z naszej szkoły. Na wspólną zabawę wyruszyły rankiem 27 marca 2014 r. ze swoimi paniami wychowawczyniami. Tam słuchali opowieści o dinozaurach, malowali nie tylko na kartkach, ozdobiono ich twarze, szaleli wśród klocków Moba... Miło spędzony czas na długo pozostanie w ich pamięci.

Kończymy projekt "Matematyka na faktach"

Tytułowa "Magia produkcji papieru" pobudziła do działania wszystkich czwartoklasistów naszej szkoły, którzy: oglądali film z cyklu Matematyka na faktach zamieszczony w multipodręczniku M+ dla 4 klasy szkoły podstawowej o produkcji papieru, opracowali wybrany projekt badawczy z kart pracy dołączonych do filmu oraz zmagali się z zadaniami matematycznymi opartymi o tematykę papieru. W ramach prac nad projektami badawczymi stworzyli papierowe dzieła sztuki, skomponowali z modułów dzieła origami, sami wyprodukowali papier... Tak bardzo wciągnęli się w zadania projektowe, że stworzyli z rolek papieru oraz makulatury małe dzieła sztuki. Prócz tego 28 marca 2014 r. posłaliśmy do wydawnictwa: pozyskany przez nas papier czerpany, nasze wstęgi Möbiusa, oraz magię zaklętą w papierowych łukach "Jak przyłożysz, tak utniesz".