Wielkanocne śniadanie

Zgodnie z tradycją Świąt Wielkiej Nocy w środowy poranek 16 kwietnia 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków zasiadły do śniadania. Przypominanie o polskich zwyczajach świątecznych wpisane jest w naukę w naszej szkole. Dzisiejsze śniadanie odbyło się w nawiązaniu do tego, które zwyczajowo celebrujemy w gronie rodzinnym w niedzielę wielkanocną. Wspólne z wychowawcą Magdaleną Jęczmińską dzieci przystroiły stół: obrusem, wykonanymi wcześniej kurczakami i żywymi wiosennymi kwiatami. Było to śniadanie inne niż zwykle, jego uroczysty charakter podkreśliły zwyczaje wielkanocne: życzenia, dzielenie się jajeczkiem i kosztowanie świątecznych specjałów. Na stole nie zabrakło mazurka, czekoladowych jajeczek, rzeżuchy. Uwieńczeniem posiłku był wspólny śpiew. "Wieziemy tu kogucika" rozbrzmiewało wesoło jeszcze długo w uszach.

Nowe informacje na temat darmowego podręcznika

Pierwsza część darmowego podręcznika dla uczniów klasy pierwszej już gotowa. Na konferencji prasowej 15 kwietnia 2014 minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska przedstawiła pierwszą część darmowego podręcznika dla uczniów klasy pierwszej w formie wydrukowanej książki. MEN zakłada, że darmowy podręcznik ma być dostępny w szkołach od roku szkolnego 2014/2015 oraz że na początku skorzystają z niego jedynie pierwszaki z podstawówki, a w kolejnych latach pisane będą książki dla innych klas. Do 2017 r. podręczniki z tej serii mają trafić do wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Ponadto rządowy projekt zakłada, że właścicielami książek będą szkoły, które wypożyczą je uczniom na określony czas. Wynika z tego, że nie będzie tam elementów, które uniemożliwiłyby dzieciom z kolejnych roczników naukę z podręcznika, którego tytuł brzmi "Nasz elementarz" (naklejki, miejsce na zapisywanie).

Konkurs "Wielkanocne Tradycje"

We wtorek 15 kwietnia 2014 r. uczennice odebrały nagrody, które zdobyły podczas gminnego konkursu "Wielkanocne Tradycje". Imprezę zaplanował i przeprowadził BCK Piekoszów. Cieszyła się ona sporym zainteresowaniem na co wskazuje duża liczba kart i stroików, które wpłynęły na konkurs. Prace oceniane były w kategoriach wiekowych. Nagrodzona została 4 uczestników -uczniów z naszej szkoły.

Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego "Wielkanocna kartka świąteczna"

We wtorek 15 kwietnia 2014 roku w sali nr 7 Szkoły Podstawowej w Górkach Szczukowskich odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Wielkanocna kartka świąteczna”. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Mogli brać w nim udział uczniowie uczęszczający do klas 1-6 oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Konkurs cieszył się niezwykłą popularnością i rozstrzygnięty został w dwóch kategoriach wiekowych. Wzięła w nim udział znaczna część uczniów. Panie Beata Malicka oraz Barbara Salawa uroczyście wręczyły nagrody wszystkim uczestnikom konkursu. Także dziś uczniowie sprawili niespodziankę nauczycielom i złożyli świąteczne życzenia, które wpisane były w własnoręcznie przez nich wykonane wielkanocne kartki świąteczne stanowiące przedmiot konkursu.

Udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym

W piątek 11 kwietnia 2014 r. wysłaliśmy do Piekoszowa ekipę najlepszych naszych humanistek na XIV Gminny Konkurs Ortograficzny. W zawodach brały udział trzy uczennice z SP w Górkach Szczukowskich - dziewczynki z klas drugiej, trzeciej i piątej: dwie Zuzie i Magdalena, które pojechały na zawody do szkoły w Piekoszowie pod opieką nauczyciela języka polskiego pani Agnieszki Niebylickiej. Dziękujemy pani Agnieszce, za wkład pracy poczyniony w przygotowania do konkursu.