Trzecioklasistki na basenie
Etykiety:
Akcje,
Podziękowania,
Wydarzenia,
Wypoczynek,
Zabawy
Podczas Targów Edukacji uczestniczyliśmy w warsztatach INNOBUS
Na warsztatach INNOBUSa 26 marca 2014 r. uczniowie klas 4-6 naszej szkoły uczestniczyli w niezwykle interesujących eksperymentach fizyko-chemicznych przygotowanych przez Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz uczestniczyli w pokazie naukowym z robotyki. Zatem: lśniło, "wybuchało", kipiało... eksperymentowaliśmy. Słuchaliśmy i oglądaliśmy, gdy roboty prezentowały swoje możliwości. Zajęcia okraszone były świetnym humorem prowadzącego i odpowiednim podejściem do dzieci. Z Targów Edukacji uczniowie wrócili do szkoły, gdzie podczas zajęć w pracowni komputerowej rozwijali swoje zainteresowania programując na komputerze.
Etykiety:
Ciekawe dlaczego,
e- podręczniki e-nauczyciel e-szkoła,
Indywidualizacja,
Konkursy,
Wspólne świętowanie,
Wydarzenia
Oddziały przedszkolne i klasa III podczas Targów Edukacji
We czwartek na Targach Edukacji w Kielcach bawiły się pięciolatki, sześciolatki oraz trzecioklasiści z naszej szkoły. Na wspólną zabawę wyruszyły rankiem 27 marca 2014 r. ze swoimi paniami wychowawczyniami. Tam słuchali opowieści o dinozaurach, malowali nie tylko na kartkach, ozdobiono ich twarze, szaleli wśród klocków Moba... Miło spędzony czas na długo pozostanie w ich pamięci.
Kończymy projekt "Matematyka na faktach"
Tytułowa "Magia produkcji papieru" pobudziła do działania wszystkich czwartoklasistów naszej szkoły, którzy: oglądali film z cyklu Matematyka na faktach zamieszczony w multipodręczniku M+ dla 4 klasy szkoły podstawowej o produkcji papieru, opracowali wybrany projekt badawczy z kart pracy dołączonych do filmu oraz zmagali się z zadaniami matematycznymi opartymi o tematykę papieru. W ramach prac nad projektami badawczymi stworzyli papierowe dzieła sztuki, skomponowali z modułów dzieła origami, sami wyprodukowali papier... Tak bardzo wciągnęli się w zadania projektowe, że stworzyli z rolek papieru oraz makulatury małe dzieła sztuki. Prócz tego 28 marca 2014 r. posłaliśmy do wydawnictwa: pozyskany przez nas papier czerpany, nasze wstęgi Möbiusa, oraz magię zaklętą w papierowych łukach "Jak przyłożysz, tak utniesz".
Dzień otwarty w szkole
Na dzisiejszy Dzień otwarty (25 marca 2014 r.) zostali listownie zaproszeni rodzice dzieci, które od przyszłego roku będą uczęszczać do przedszkola lub oddziału przedszkolnego. Rozumiejąc społeczną potrzebę wyboru najodpowiedniejszej oferty dla swojego dziecka Dyrektor naszej szkoły Jolanta Kokosza zaprosiła na dzisiejsze zajęcia rodziców. W związku z planowaną wizytą przygotowane zostały występy artystyczne, prezentacja talentów oraz lekcje pokazowe. We wszystkich wydarzeniach uczestniczyli najmłodsi. Nasi Goście mieli możliwość zwiedzić budynek szkoły i przekonać się o bezpieczeństwie, wygodzie i komforcie jaki zapewniamy naszym smykom. Również dziś z rodzicami spotkała się Pani Dyrektor przedstawiając bogatą ofertę placówki, jej mocne strony (atuty) (w tym także wyniki i osiągnięcia uczniów naszej szkoły).
Subskrybuj:
Posty (Atom)

