Wyniki szkoły z próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z Operonem

Ponieważ uczestnicząc w projekcie Operonu zdecydowaliśmy się na płatną wersję testów (cena 1 zł za test) szkoła zyskała status "Szkoły Wspierającej". W wyniku tego już dziś znamy wyniki czwartego próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. Jutro na zajęciach informatyki uczniowie otrzymają dostępy do serwisu wyniki.operon.pl skąd pobiorą statystyki indywidualne i zapoznają się z dostępnymi dla nich informacjami.

Netykieta

Obchody związane z 22 wydarzeniem z cyklu Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim zaczęliśmy od kultury języka w internecie. Dnia 10 marca 2014 r. na lekcjach zajęć komputerowych uczniowie dowiedzieli się, że istnieje umowa między użytkownikami sieci. Zasady dotyczą między innymi komunikacji elektronicznej (e-mail, komunikatory, forum dyskusyjne). Podczas zajęć uczniowie stworzyli plakaty oraz odsłuchali audycji siecioradia. Tematyka pracy konkursowej (plakatu) oczywiście związana była z właściwym i niewłaściwym zachowaniem w internecie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki: batoniki i gry, a zwycięzcy dodatkowo: ołówki i wiosenne lizaki. Materiały wykorzystane podczas pogadanki oraz dyskusji, a także teksty zamieszane przez uczniów na plakatach pochodzą ze stron: dzieckowsieci.fdn.pl, szkolazklasa2zero.nq.pl, netykieta.dlawas.net, wikipedia.org.

Zuzia z klasy piątej będzie uczestniczyła w etapie diecezjalnym Konkursu Biblijnego

W bieżącym roku szkolnym odbywał się w naszej szkole XIX Diecezjany Konkurs Biblijny. Do etapu szkolnego zgłosiło się wielu chętnych, jednak tylko Zuzia zakwalifikowała się dalej. Dziś znamy już wyniki drugiego etapu (rejonowego). Spieszymy zatem poinformować, że do trzeciego etapu konkursu (finału)- etapu, który jest diecezjalny (międzywojewódzki) zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły: Zuzia z piątej klasy. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Koncert życzeń na Dzień Kobiet

Z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet uczniowie klasy szóstej zorganizowali koncert życzeń dla Pań z naszej szkoły w piątek 7 marca 2014 r. Program artystyczny prowadzili chłopcy z klasy 6, którzy pod okiem pani Marii Stolarskiej dedykowali Paniom piosenki oraz wręczyli słodkie czekoladki truskawkowe. Zachętą do wspólnej zabawy stały się gorące rytmy oraz słowa piosenki "Będzie, będzie zabawa, będzie się działo..." Tak więc niespodziewanie nawet wspólnie zatańczyliśmy. Inicjatorem tańców byli chłopcy z oddziałów przedszkolnych. Cały dzisiejszy dzień chłopcy - uczniowie naszej szkoły, wyrażali swój zachwyt i szacunek dla swoich koleżanek oraz obdarowali je prezentami. A tak dziś uczniowie śpiewali i tańczyli dla swoich Pań nauczycielek.