We wtorek, 25 marca 2014 r. uczniowie na forum szkoły prezentowali swoje uzdolnienia podczas "Szkolnego konkursu mam talent". Konkurs odbył się w trzech kategoriach: taneczno-wokalnej, gimnastycznej oraz plastycznej i miał charakter przeglądu, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje szeroko pojęte umiejętności artystyczne. Współzawodniczyły ze sobą dziewczynki z klasy pierwszej oraz drugiej. Najliczniej swoją klasę reprezentowały drugoklasistki. Uczennice pokazały zgromadzonej publiczności swoje misternie wykonane prace plastyczne, potem poszły w ruch hula-hop i skakanka, a muzyczne rytmy zapowiedziały mocne wydarzenie. Trzy tancerki swym występem wzbudziły euforię publiczności i uznanie jury. Wszyscy byli mocno oklaskiwani. Zwyciężczynie (8 dziewczynek) zostały obdarowane przez Panią Dyrektor prezentami.
Szkolny konkurs mam talent 2014
20 marca 2014 r. - Astronomiczna wiosna już przyszła
Przypominacie sobie naszą wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie? Byliśmy tam we wrześniu w tym roku szkolnym. Dziś animator Karol Wójcicki z planetarium Niebo Kopernika w Centrum Nauki Kopernik wyjaśnia nam dlaczego pierwszy dzień astronomicznej wiosny w tym roku przyszedł do nas dzień wcześniej. Także Google świętuje nadejście wiosny piękną grafiką i pomysłową animacją. "Wygląda na to, że trzeba będzie zmienić podręczniki szkolne, bo za naszego życia wiosna 21 marca już do nas nie przyjdzie ;)"
Radosne powitanie wiosny - akademia w Górkach Szczukowskich
We wtorek 25 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Górkach Szczukowskich uczniowie, jak co roku o tej porze radośnie witali wiosnę śpiewem i wierszami - programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję. Tegoroczne atrakcje dla szkolnej gawiedzi przygotowali uczniowie klasy trzeciej pod opieką mgr Renaty Ciosek. Tak się również złożyło, że właśnie dziś przeleciały nad naszą szkołą bociany :) zwiastując nam wspaniałą słoneczną porę roku.
Co robiliśmy na zajęciach 21 marca 2014 r.?
Oczywiście witaliśmy wiosnę. Drugą godzinę lekcyjną (godzinę wychowawczą w klasie 5 i zajęcia wychowania fizycznego w klasie 6) wspólnie poprowadzili: Sławomir Skrobot, Agnieszka Niebylicka oraz Helena Gąsior. Dnia 21 marca 2014 r. topiliśmy marzannę (kostki lodu oraz kostki zamarzniętego soku). Mówiliśmy o ciężarze właściwym i obserwowaliśmy zachowanie kostek w wodzie. Mówiliśmy o temperaturze zamarzania oraz topnienia wody, o równonocy wiosennej. W ramach zajęć ruchowych odbyły się rozgrywki koszykówki na świeżym powietrzu oraz zajęcia aerobiku. Dzieląc się wrażeniami z dzisiejszego dnia recytowaliśmy wiersze o wiośnie i śpiewaliśmy wesołe wiosenne piosenki. Także klasy druga oraz sześciolatki włączyły się do wiosennych zabaw. Klasa druga szukała wiosny w przyrodzie. W tym celu poszli na spacer. Poranny piątkowy czas spędzali wypatrując każdą z oznak wiosny: pączki listków, trawę, podbiał... Uroczyste powitanie wiosny i pożegnanie zimy miało miejsce nad rzeką, gdzie z okrzykami radości uczniowie wrzucili ekologiczną marzannę (kostki lodu) do rzeczki.
Wydarzenia planowane na przełom marca i kwietnia 2014 r.
25 marca 2014 r. Dzień otwarty - dla rodziców przedszkolaków oraz dla rodziców chętnych do zapisania dzieci do oddziałów przedszkolnych
26 marca 2014 r. Udział uczniów w Festiwalu Teatralnym pod patronatem UJK w Kielcach,
26 marca 2014 r. Udział uczniów klas 4-6 w warsztatach Innobusa podczas Targów Edukacji,
27 marca 2014 r. Udział dzieci z oddziałów przedszkolnych w warsztatach podczas Targów Edukacji,
31 marca - 2 kwietnia 2014 r. Rekolekcje wielkopostne.
1 kwietnia 2014 r. o godz. 9.00 - Sprawdzian Szóstoklasisty
4 kwietnia 2014 r. o godz. 9.00 VI Gminny Konkurs Piosenki dla Przedszkolaka
10 kwietnia 2014 r. o godz. 9.00 - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM
26 marca 2014 r. Udział uczniów w Festiwalu Teatralnym pod patronatem UJK w Kielcach,
26 marca 2014 r. Udział uczniów klas 4-6 w warsztatach Innobusa podczas Targów Edukacji,
27 marca 2014 r. Udział dzieci z oddziałów przedszkolnych w warsztatach podczas Targów Edukacji,
31 marca - 2 kwietnia 2014 r. Rekolekcje wielkopostne.
1 kwietnia 2014 r. o godz. 9.00 - Sprawdzian Szóstoklasisty
4 kwietnia 2014 r. o godz. 9.00 VI Gminny Konkurs Piosenki dla Przedszkolaka
10 kwietnia 2014 r. o godz. 9.00 - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM
Turniej Wiedzy Pożarniczej
Dzisiaj (we czwartek 20 marca 2014 r.) reprezentanci naszej szkoły zmagali się w XXXVII Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Piekoszowie. Hasło konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" zapaliło do nauki czwórkę z klasy szóstej: Karola, Magdalenę, Wiktorię i Natalię. Gratulujemy im odwagi oraz determinacji. Udział w tym konkursie wymaga od uczestników wiedzy na tematy związane z ekologią, pomocą przedmedyczną oraz pożarnictwem. Szóstoklasiści wrócili do szkoły z rękami pełnymi nagród.
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
Szkoła Podstawowa w Górkach Szczukowskich zgłosiła uczestników do udziału w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", którego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych
Kangourou Sans Frontières. Dnia 20 marca 2014 r. czwórka uczniów klas 2-6 w na sali ćwiczeń gimnastycznych dokładnie o godzinie 9.00 przystąpiła do rozwiązywania zadań matematycznych. Czas trwania konkursu przewidziano na 75 minut. Uczennice doceniając poziom zadań konkursowych pracowały szybko i wytrwale. Wzięliśmy udział w dwóch kategoriach: „Żaczek” – klasy 2 szkół podstawowych oraz „Beniamin” – klasy 5 i 6 szkół podstawowych. Test w kategorii "Żaczek" zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podniosły atrakcyjność turnieju, a "Dzień Kangura" stał się okazją do popularyzacji matematyki. Wyniki dzisiejszych zmagań poznamy wkrótce.
Wiosenne konkursy polonistyczne w Górkach Szczukowskich
We środę, 19 marca 2014 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów: o tytuł Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania oraz o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Konkursy dla uczniów klas 4-6 o zasięgu szkolnym zorganizowała pani Agnieszka Niebylicka w ramach Tygodnia Kultury Języka. Uroczystego wręczenia nagród oraz dyplomów dokonała Dyrektor Jolanta Kokosza podczas przerwy śródlekcyjnej. Na zdjęciach laureaci konkursów wraz z Nauczycielem przedmiotu i Dyrektorem Szkoły.
Rytmika
Zajęcia rytmiki odbywają się raz w tygodniu w grupach wiekowych 5 i 6 latków. Czas zajęć to 30 min. Dzieci podczas zajęć oraz po nich są rozbawione i chętne do współpracy. Na zajęciach wprowadzane są piosenki tematycznie związane z planem pracy nauczyciela - dostosowane do aktualnej pory roku oraz elementy tańców ludowych i współczesnych.
Pasowanie na czytelnika
Spotkanie z książkami to piękny czas. Dzisiejsza uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelnika odbyła się w pomieszczeniu tuż obok biblioteki szkolnej. Termin pasowania 18 marca 2014 r. nie jest przypadkowy, ustalono go zgodnie z zasadami organizowania tego typu uroczystości. Jest to czas kiedy pierwszoklasiści poznali litery i potrafią już czytać. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w strój galowy, lub postaci z książek pokazali, że znają zasady wypożyczania książek, oraz korzystania z biblioteki. Na uroczystość zaproszeni zostali koledzy ze starszych klas, wychowawcy, rodzice oraz dyrekcja szkoły. Pasowanie na czytelnika poprzedzone było spotkaniami pierwszaków z książką oraz nauką dbałości o książki - cennych przyjaciół.
Etykiety:
Czas wolny,
Podziękowania,
Wspólne świętowanie,
Wydarzenia
Oferta Szkoły Podstawowej w Górkach Szczukowskich
Nasza szkoła zapewnia:
• budowanie pomostu pomiędzy doświadczeniami przedszkolnymi i szkolnymi,
• minimalizację kontrastów między przedszkolem i szkołą,
• postrzeganie środowiska szkolnego tak, by dzieci odbierały je jako otwarte i przyjazne,
• wspieranie dziecka oraz jego rodziny w nowej sytuacji,
• przyjazny klimat umożliwiający adaptację do warunków funkcjonowania szkoły,
• opiekę przyjaznych, dobrze przygotowanych nauczycieli,
• opiekę w świetlicy,
• budowanie pomostu pomiędzy doświadczeniami przedszkolnymi i szkolnymi,
• minimalizację kontrastów między przedszkolem i szkołą,
• postrzeganie środowiska szkolnego tak, by dzieci odbierały je jako otwarte i przyjazne,
• wspieranie dziecka oraz jego rodziny w nowej sytuacji,
• przyjazny klimat umożliwiający adaptację do warunków funkcjonowania szkoły,
• opiekę przyjaznych, dobrze przygotowanych nauczycieli,
• opiekę w świetlicy,
„DZIEŃ OTWARTY” dla Rodziców dzieci urodzonych w 2009, 2010, 2011 oraz 2012 r.
W związku z rocznym obowiązkowym przygotowaniem do nauki w klasie I, dyrektor
Szkoły Podstawowej w Górkach Szczukowskich zaprasza Rodziców dzieci urodzonych w 2009 r. na „Dzień otwarty”, który
odbędzie się dnia 25 marca /wtorek/ 2014r. w godz. 10.00 – 16.00 w budynku
szkoły. O godz. 16.00 planuje się krótkie spotkanie z Rodzicami. Na spotkaniu
Rodzice zostaną zapoznani z:
- Nową podstawą programową wychowania przedszkolnego;
- Organizacją pracy szkoły w związku z obniżeniem wieku obowiązku szkolnego;
- Zasadami funkcjonowania i organizacji pracy oddziału przedszkolnego.
- Ofertą szkoły.
Rodziców
zapraszamy razem z dziećmi. W dniu otwartym będzie możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych. Zapoznania się z organizacją pracy w oddziale
przedszkolnym. Będą mogli Państwo obserwować proces edukacyjny, aktywność i
działania dzieci, sposób realizacji tematów zajęć oraz metody pracy
nauczycieli.
Na dzień otwarty zapraszamy również Rodziców dzieci urodzonych w 2010,
2011 oraz w I połowie 2012 r. Będą Państwo mogli zapoznać się z pracą oddziału
przedszkolnego 3-4 latków działającego w naszej placówce.
Rodzice dzieci urodzonych w roku 2009 – należących do obwodu SP w Górkach
Szczukowskich, proszeni są o poinformowanie dyrektora szkoły o fakcie planowanego
spełniania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego przez dziecko, w
innej placówce /informację można przekazać osobiście lub telefonicznie - tel.
41 366 41 28/.
Ze względu na wagę przekazywanych informacji, bardzo prosimy Państwa o obecność na spotkaniu.
Obowiązek szkolny dla sześciolatków
Nie będzie ogólnokrajowego referendum w sprawie zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Sejm odrzucił w piątkowym głosowaniu wniosek PiS o jego zorganizowanie.
PiS straszył i prosił, ale posłów koalicji rządzącej nie udało się przekonać do zorganizowania referendum. Więcej dowiesz się z artykułu Gazety Wyborczej.
Ostatni nabór na kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli
Ostatni nabór na większość kursów kwalifikacyjnych prowadzonych przez placówki doskonalenia nauczycieli będzie mieć miejsce w tym roku. Pedagodzy, którzy będą chcieli się dokształcać w przyszłości, podejmą najczęściej naukę na studiach podyplomowych w szkołach wyższych. Zmiany te wynikają z projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli. Ma ona wejść w życie 1 stycznia 2015 r. Prawo do prowadzenia kursów kwalifikacyjnych przez placówki doskonalenia nauczycieli będzie przysługiwać tylko niektórym. Będą to ośrodki posiadające akredytacje i posiadające zgodę organu sprawującego nadzór pedagogiczny (kuratorium). Czytaj więcej w Gazecie Wyborczej.
Podsumowanie projektu "Poczytaj Bratkowi"
Dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków oraz uczniowie klasy III wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Poczytaj Bratkowi". Dnia 14 marca 2014 r. nastąpiło podsumowanie tego przedsięwzięcia. W ramach akcji "Dzieci czytają dzieciom" uczniowie klasy III czytali przedszkolakom opowiadania dotyczące przygód Bratka. Zajęciom tym towarzyszyły liczne zabawy integracyjne i ruchowe oraz projekcja filmu dydaktycznego. Uczennice klasy III: Magdalena, Julia, Daria oraz Sandra wspaniale przygotowały się do projektu. Otrzymały za to pamiątkowe dyplomy.
Jak przedszkolaki świętowały Tydzień Kultury Języka
W pierwszej połowie marca 2014 r. w oddziale przedszkolnym 6-latków obchodzono święto: "Tydzień Kultury Języka". Na zajęciach dzieci: opowiadały o swoich ulubionych książkach, projektowały oraz wykonywały zakładki do książek. Podczas realizacji zadań przedszkolaki nauczyły się wesołej piosenki o książeczce. W wydarzenie zaangażowali się także rodzice naszych uczniów. Tym razem rodziców reprezentowała pani Agnieszka, która przeczytała dzieciom ciekawe opowiadanie. Na podsumowanie wykonano kilka pamiątkowych zdjęć.
Graliśmy w halową piłkę nożną w Rykoszynie
Piątkowe przedpołudnie 14 marca 2014 r. zdominowały rozgrywki sportowe. Uczniowie reprezentowali naszą szkołę w zawodach halowej piłki nożnej. Turniej o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Pelagii Rusieckiej był wyzwaniem nie tylko dla nas. Główną nagrodę zdobyła szkoła z Piekoszowa, a my wróciliśmy z Rykoszyna z halową piłką dla szkoły. Do boju drużynę z Górek Szczukowskich w składzie: Karol, Kuba, Jan, Rafał, Szymon poprowadził mgr Sławomir Skrobot.
VI Gminny Konkurs Piosenki dla Przedszkolaka
POBIERZ Regulamin i Kartę zgłoszenia uczestników
VI Gminny Konkurs Piosenki dla Przedszkolaka pod hasłem Zdrowo jemy i żyjemy to inicjatywa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Górkach Szczukowskich. Konkurs ma charakter edukacyjny. Jego głównym przesłaniem jest połączenie atmosfery zabawy z rozpowszechnianiem i popularyzowaniem wśród dzieci treści prozdrowotnych, a w szczególności zdrowego i ekologicznego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób i profilaktyki nałogów.
Matlandia śle dla nas życzenia
Życzenia "Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Liczby Pi! " Posłała nam Matlandia
"Data ta została wybrana nieprzypadkowo. Gdy zapiszemy dzień i miesiąc w odwrotnej kolejności, uzyskamy zapis 03.14, czyli pierwsze cyfry rozszerzenia dziesiętnego liczby pi.
A żeby było jeszcze ciekawiej… dzisiaj mamy pi-ątek"
"Data ta została wybrana nieprzypadkowo. Gdy zapiszemy dzień i miesiąc w odwrotnej kolejności, uzyskamy zapis 03.14, czyli pierwsze cyfry rozszerzenia dziesiętnego liczby pi.
A żeby było jeszcze ciekawiej… dzisiaj mamy pi-ątek"
Konkurs plastyczny organizowany przez Straż Pożarną
Trwa XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży "Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w twoim domu będzie bezpiecznie!"
Zobacz więcej
Konkurs na wynalazek stworzony przez ucznia
Konkurs na najciekawszy wynalazek, rozwiązanie techniczne, grę planszową lub komputerową wymyśloną przez dzieci do 13. roku życia ogłoszony przez Świętokrzyski Portal Innowacji.
Szkolenie dla nauczycieli
W ramach współpracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekoszowie ze Szkołą Podstawową w Górkach Szczukowskich w marcowe, czwartkowe, słoneczne popołudnie 2014 r. nauczyciele spotkali się po lekcjach z pedagogami i psychologiem. Wspólnie rozmawiali i tworzyli strategie postępowania w relacjach z uczniami. Celem zajęć było pomówienie o motywowaniu uczniów do nauki. Miłej atmosferze towarzyszyła szybka i efektywna praca. Już czekamy na kolejne takie spotkania.
Etykiety:
e- podręczniki e-nauczyciel e-szkoła,
Wydarzenia
Światowy Tydzień Mózgu 2014
W dniach 10 - 15 marca 2014 r. obchodzimy w naszej szkole Światowy Tydzień Mózgu. We czwartek w ramach skojarzonych zajęć dla uczniów klas 4 - 6 a także dla pierwszoklasistów odbyły się w naszej szkole lekcje związane z funkcjonowaniem mózgu i procesem zapamiętywania. W klasach 4 - 6 odbyły się zajęcia lekcyjne, podczas których uczniowie zapoznali się z technikami szybkiego zapamiętywania oraz ćwiczyli zapamiętywanie i szybkie czytanie z programem z płyt CD z Gazety Wyborczej.
Zajęcia zostały ocenione przez uczniów jako szczególnie przydatne przed zbliżającym się sprawdzianem szóstoklasisty. Podsumowaniem działań dzisiejszego dnia było uroczyste wręczenie uczniom zielonych i czerwonych jabłek z polskich sadów.
Uczniowie klasy pierwszej także włączyli się w obchody święta. Nauczyciel wyjaśnił dzieciom, że mózg podobnie jak ciało potrzebuje gimnastyki. Jednym z najlepszych ćwiczeń dla mózgu jest rozwiązywanie zagadek logicznych, łamigłówek i krzyżówek. Wychowawca polecał także czekoladę i prezentował jej niesamowite właściwości wpływające na zapamiętywanie. W ramach zajęć odbyła się także degustacja słodkiej, pachnącej czekolady.
Zachęcamy wszystkich do treningów pamięci.
Etykiety:
Projekty edukacyjne,
Wspólne świętowanie,
Wydarzenia
Tydzień Kultury Języka
Nauczyciel języka polskiego Agnieszka Niebylicka chcąc uświadomić uczniom rolę języka ojczystego w życiu człowieka i narodu stworzyła możliwość aktywnego uczestnictwa w obchodach "XXII Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim". W czwartek 13 marca 2014 r. odbyły się w naszej szkole dwa konkursy o zasięgu szkolnym: Konkurs o tytuł „Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania” oraz Konkurs o tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii”. W szranki stanęli uczniowie klas 4-6. Zadania choć z pozoru łatwe sprawiły uczestnikom konkursów pewną trudność. Ich wyniki poznamy już wkrótce.
Etykiety:
Indywidualizacja,
Wspólne świętowanie,
Wydarzenia
Wycieczka do Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego
W ramach Tygodnia Kultury Języka dnia 12 marca 2014 r. uczniowie klas 4 - 6 pod opieką wychowawców pojechali do Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. Uczestniczyli w lekcji dydaktycznej "Rok polski w przysłowiach ludowych ukryty. O Oskarze Kolbergu słów kilka". Odgadywali przysłowia, rozwiązywali rebusy i krzyżówki związane z polskimi przysłowiami. Nagrodami w konkursach były foldery i broszury informacyjne. Także w nawiązaniu do obchodzonego święta po miłej lekcji muzealnej, uczniowie w ramach zajęć w-f odbyli krótką przebieżkę po parku Stanisława Staszica.
Asystent nauczyciela
Rząd ma plan wprowadzenia do podstawówek asystentów nauczycieli już od września tego roku. Asystenci to jedna ze zmian zaproponowana przez Domicelę Kopaczewską w poselskim projekcie nowelizacji Ustawy o systemie oświaty. - W środę najpewniej komisja edukacji przyjmie te zmiany, mam nadzieję, że nowelizacja przepisów zostanie przyjęta na następnym posiedzeniu Sejmu - mówi posłanka Kopaczewska, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji.
W pierwszej klasie nauczyciel będzie miał wkrótce asystenta. Asystent nauczyciela nie będzie zatrudniony na zasadach określonych w Karcie nauczyciela, tylko zgodnie z Kodeksem pracy. Pieniądze na wynagrodzenia zostaną pozyskane z urzędów pracy finansujących bezrobotnym absolwentom uczelni staże, z unijnych programów wyrównywania szans edukacyjnych i z puli rządowej przeznaczonej na najmłodsze dzieci. Asystent będzie miał przygotowanie pedagogiczne i kompetencje nauczyciela, lecz nie będzie prowadzić lekcji samodzielnie. Czytaj więcej
Wyniki szkoły z próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z Operonem
Ponieważ uczestnicząc w projekcie Operonu zdecydowaliśmy się na płatną wersję testów (cena 1 zł za test) szkoła zyskała status "Szkoły Wspierającej". W wyniku tego już dziś znamy wyniki czwartego próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. Jutro na zajęciach informatyki uczniowie otrzymają dostępy do serwisu wyniki.operon.pl skąd pobiorą statystyki indywidualne i zapoznają się z dostępnymi dla nich informacjami.
Multipodręcznik GWO
Netykieta
Obchody związane z 22 wydarzeniem z cyklu Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim zaczęliśmy od kultury języka w internecie. Dnia 10 marca 2014 r. na lekcjach zajęć komputerowych uczniowie dowiedzieli się, że istnieje umowa między użytkownikami sieci. Zasady dotyczą między innymi komunikacji elektronicznej (e-mail, komunikatory, forum dyskusyjne). Podczas zajęć uczniowie stworzyli plakaty oraz odsłuchali audycji siecioradia. Tematyka pracy konkursowej (plakatu) oczywiście związana była z właściwym i niewłaściwym zachowaniem w internecie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki: batoniki i gry, a zwycięzcy dodatkowo: ołówki i wiosenne lizaki.
Materiały wykorzystane podczas pogadanki oraz dyskusji, a także teksty zamieszane przez uczniów na plakatach pochodzą ze stron: dzieckowsieci.fdn.pl, szkolazklasa2zero.nq.pl, netykieta.dlawas.net, wikipedia.org.
Etykiety:
Bezpieczny internet,
Ciekawe dlaczego,
e- podręczniki e-nauczyciel e-szkoła,
Projekty edukacyjne
Zuzia z klasy piątej będzie uczestniczyła w etapie diecezjalnym Konkursu Biblijnego
W bieżącym roku szkolnym odbywał się w naszej szkole XIX Diecezjany Konkurs Biblijny. Do etapu szkolnego zgłosiło się wielu chętnych, jednak tylko Zuzia zakwalifikowała się dalej. Dziś znamy już wyniki drugiego etapu (rejonowego). Spieszymy zatem poinformować, że do trzeciego etapu konkursu (finału)- etapu, który jest diecezjalny (międzywojewódzki) zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły: Zuzia z piątej klasy. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
Koncert życzeń na Dzień Kobiet
Z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet uczniowie klasy szóstej zorganizowali koncert życzeń dla Pań z naszej szkoły w piątek 7 marca 2014 r. Program artystyczny prowadzili chłopcy z klasy 6, którzy pod okiem pani Marii Stolarskiej dedykowali Paniom piosenki oraz wręczyli słodkie czekoladki truskawkowe. Zachętą do wspólnej zabawy stały się gorące rytmy oraz słowa piosenki "Będzie, będzie zabawa, będzie się działo..." Tak więc niespodziewanie nawet wspólnie zatańczyliśmy. Inicjatorem tańców byli chłopcy z oddziałów przedszkolnych. Cały dzisiejszy dzień chłopcy - uczniowie naszej szkoły, wyrażali swój zachwyt i szacunek dla swoich koleżanek oraz obdarowali je prezentami. A tak dziś uczniowie śpiewali i tańczyli dla swoich Pań nauczycielek.
Etykiety:
Polecamy,
Wspólne świętowanie,
Wydarzenia,
Zabawy
Spotkanie "Między nami kobietkami"
We środę, 5 marca 2014 r. uczennice klas 5 i 6 naszej szkoły miały umówione spotkanie z przedstawicielem firmy Procter & Gamble Polska. Spotkanie odbyło się pod hasłem: "Między nami kobietkami". Pani Agnieszka przypomniała etapy dojrzewania dziewcząt oraz zmiany zachodzące w ich organizmie. Celem spotkania było zaprezentowanie środków higieny osobistej, z których będą mogły skorzystać. Propagowano czytelnictwo czasopism promujących zdrowy styl życia...
GWO publikuje wyniki 2 Sesji z plusem
Klasa 6 wykazała na teście słabe opanowanie wiadomości i umiejętności matematycznych. Ich wiedza z lekcji z 1 półrocza z matematyki została oceniona w staninie 3, ze średnią klasy: 13.53 pkt dla średniej ogólnopolskiej: 15.87 pkt. Znacznie lepiej poszło uczniom klasy 5 i 4, dla których opanowanie tematów zostało zakwalifikowane w 6 staninie. Słabą stroną szóstoklasistów jest rozwiązywanie zadań związanych z kalendarzem oraz rozwiązywanie zadań tekstowych typu prędkość – droga – czas. Test wykazał także mocne strony uczniów: znają własności figur.
Mocną stroną obecnych piątoklasistów są następujące umiejętności:
znajduje najmniejszy wspólny mianownik ułamków o złożonych mianownikach, rozwiązuje zadanie tekstowe wielodziałaniowe,
Próbny sprawdzian szóstoklasisty
Po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie klasy szóstej naszej szkoły przystąpili do próbnego sprawdzianu przed kwietniowym sprawdzianem na zakończenie szkoły podstawowej. Dzisiejszy test (5 marca 2014 r.) oparty był o tematykę biwakowania i miłego spędzania czasu na łonie natury, w lesie. Test sprawdzał czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystanie wiedzy w praktyce. Zawierał zadania z matematyki i języka polskiego. Łącznie z zadań polonistycznych oraz z zadań matematycznych można było uzyskać po 20 punktów. Dziś na lekcji matematyki omówimy treści matematyczne oraz ocenimy stan naszego przygotowania do sprawdzianu, który napiszemy za niecały miesiąc.
Subskrybuj:
Posty (Atom)